The Duke

The Duke

Rozpětí: 1700mm

Hmotnost: 3100g

Pohon: žhavík 10ccm

Ovl. funkce: M, Kř, S, V

Tento letitý model jsem získal od našeho náčelníka. Model už měl hodně nalétáno a bylo to na něm poznat mimo jiné i podle různorodosti potahových materiálů.

Duke ve své původní kráse

 

Přesto model létal stále velmi pěkně, byl robustní konstrukce a nevadilo mu ani nějaké to tvrdší přisání. Model je postaven ze stavebnice. Konstrukce je klasická, převážně balzová. Na zadní část trupu, nosníky v křídle a směrovku s výškovkou jsou použity balsové nosníky 10x10mm. Přední část trupu včetně motorové přepážky a motorového lože jsou z  letecké překližky, motorový kryt je laminovaný.

 

To je o původním modelu asi vše. Jeho život se rozhodla ukončit chybějící podložka pod přijímačovým krystalem. Po startu a nedokončeném výkrutu šel model pod plným plynem až do oranice. Na místě dopadu se mi naskytl pohled na stavebnici Duka v rozsypu. Posbíral jsem trosky do igelitky a nedbaje kolegů, lačných kremace, jsem je odvezl domů. Doma jsem zjistil že motoru naštestí nic není, stačilo ho rozebrat a vyčistit a hlínu odvézt zpět na pole. Elektronika, byť funkční putovala do šuplíku. Starý potah šel naštěstí celkem dobře dolů, takže kostra byla čistá během dvou večerů.

Zbytek křídla

Vše co zbylo

Nově v kostře

 

 

 

 

 

Přední část trupu je kompletně nová, na bočnice je použita topolová překližka a místo překližkového motorového lože jsem použil plastové. Celý model je potežený Solartexem odstínu antic, který se k modelu barevně hodí. Barevná kombinace je volná variace na téma Nieuport. Model je osazen pěti servy Hitec HS-311.

Letové vlastnosti jsou výborné a jsem rád že jsem se do reinkarnace Duka pustil a dotáhl ji do zdárného konce.

Duke dnes

Duke v letu

 

 

 

 

 

 

P.S. V klubu máme ještě další dva exempláře, s jedním lítá náčelník a jeden zatím na svou chíli čeká u Bobina.

 

HangárPermalink

Comments are closed.