Viper SD-4


Viper SD-4

Rozpětí: 1160mm

Hmotnost: 490g

Pohon: A2830-13 (850KV), GWS 9×6

Baterie: 3s LiPol 1300, 3s Lion 2000

Ovl. funkce: M, K, S, V (4x HXT900)

Model je postaven podle plánku Zdenka Rašky, který byl uveřejněn v RC Revue 12/2007. Stavba je „klasická“ – balza, něco málo překližky a Vlies. Podobná letadla jsem doposud lepil převážně disperzním lepidlem. U Vipera jsem si poporvé vyzkoušel lepit kostru vteřinovým lepidlem. Musím uznat, že stavba jde neskutečně rychle. Je sice potřeba přesně zpracovat jedntlivé díly protože vteřinové lepidlo nemá vlastnosti Purexu ale pak už je to fofr. Křídlo a ocasní plochy byly hotové za jeden večer.

Stavba křídla

Páskování trupu

Potaženo

 

 

 

 

 

O co rychleji šla stavba křídla, o to pomaleji šlo páskování přední části trupu. To jsem si fakt užil.

Křídlo a ocasní plochy jsou potaženy Vliesem, trup potahovým papírem. Povrchová úprava je klasická – vypínací lak a barevné autospreje. S lisováním kabiny mi pomohl klubový kolega Ivoš se svým „vysavačo-liso-strojem“. A musím ho pochválit, kabina se podařila na první pokus. Vrtulový kužel, vinglety a bačkory jsou vystrouhány ze styroduru.

Velmi příjemně mne překvapily letové vlastnosti modelu, létá lépe něž jsem čekal. Je to model na klidné a pohotové polétání ale v rámci svých možností zvlédne i nějaký ten přemet, výkrut a souvrat. Zbývá už jen posadit do kabiny nějakého pilota a dodělat imatrikulace.

Ve vzduchu

 

 

HangárPermalink

Comments are closed.