Opavský Kmet 2016

Titulka

V sobotu 16.7.2016 proběhl v Holasovicích již 9. ročník soutěže historických modelů Opavský kmet.

 

 

Přípravy na letošní ročník Opavského kmeta začaly již dlouho před jeho konáním. Jarda nám zase připravil krásný originální obrázek na diplomy a Jirka se postaral mimo jiné o přípravu plochy a zázemí. Tak nějak jsme ale letos pozapomněli připravit počasí a tím pádem nám trochu víc foukalo.

Vítr

 

Takhle to s větrem vypadalo podle předpovědi, která tentokrát meteorologům vyšla a tak bylo celou sobotu opravdu dost větrno.

 

V pátek odpoledne jsme se sešli na ploše a začali budovat zázemí pro soutěžící. Přístřešek, židle, stoly, gril, pípu a všechny další nezbytně nutné věci k večernímu předsoutěžnímu posezení, kterého se zúčastnili i všichni ti, kteří přijeli už v pátek. V podvečer si ještě Jarda zalétnul 2x zvětšeného Šohaje a valaši vyzkoušeli naše letiště. Zbytek soutěžících přijíždělo postupně od sobotního rána. Nakonec přijelo celkem 25 soutěžících a do soutěže bylo přihlášeno 58 modelů.

Vlastní soutěž začala hromadným startem třicetinek, což byla v tom silném větru celkem legrace. Pak už postupně, jak přemohli strach z větru, nastupovali jednotliví soutěžící na plochu se svými modely k soutěžním letům v jednotlivých kategoriích. Do oběda bylo dolétáno a soutěž uzavírala opět kategorie třicetinek. Při třetím startu se ani přes ukrutné páčkování nepodařilo překonat vítr a pro dva modely museli borci vyrazit do přilehlého pole. Oba modely se nakonec našly a tak jediná „havárie“ byla zlomené křídlo větroně při startu na gumicuku.

Po vyhlášení výsledků, předání diplomů a cen se soutěžící rozjeli zpět do svých domovů a my věříme, že se jim letošní soutěž líbila a příští rok přijedou znovu na tentokrát již jubilejní 10. ročník. My se na ně budeme těšit.

Výsledkové listiny jsou k dispozici ZDE

Všechny fotografie z akce jsou k vidění zde Opavský Kmet

KluP.

 

Akce klubuPermalink

Comments are closed.