Podzimní Jeseník

2014_titulka_jesenik

Stalo se pěknou tradicí, že klubové setkání na letišti v Mikulovicích začíná již ve čtvrtek a tak se může pravidelná klubová schůze konat přímo v hangáru.

Na letošním jarním jesenickém polítání se v Pavlově hlavě zrodil nápad na uspořádání prvního ročníku kombatového turnaje. Inspirací mu byli Jirka s Oldou, kteří měli kombaty s sebou už na jaře. Myšlenku dotáhl do konce, zajistil nám EPP výřezy bojových strojů, bylo jich nakonec okolo 20, připravil diplomy a nás všechny vyburcoval, abychom měli všichni v Jeseníku připravené stroje. Podařilo se a nakonec se sešlo 14 kombatových speciálů. Od čtvrtku do soboty se odlétalo celkem 7 kol, z toho 1 bylo zkušební a v neděli pak ještě jedno kolo. 12 strojů ve vzduchu byl celkem mazec a je pravdou, že mezi jednotlivými koly občas tekl vteřiňák proudem….

V mezičase mezi lepením a kombatěním se našel čas i na klasické modelářské činnosti jako zálety nových a staronových strojů, ladění motorů, testování pevnosti modelů, sběr hub v přilehlých lesích a konzumace kolen, žeber a jiných pochutin, za což děkujeme všem oslavencům. Bohužel ne všechno se podařilo řádně zadokumentovat. Celkově se akce i vzhledem k perfektně objednanému počasí povedla.

Další fotky jsou ke shlédnutí zde: Jeseník podzim 2014

KluP.

Akce klubuPermalink

Comments are closed.