Opavský Kmet 2014

 DSC_4711

V sobotu 19.7. proběhl v Holasovicích u Opavy již 7. ročník soutěže historických modelů Opavský Kmet.

 

Příprava na sobotní soutěž začala již v pátek odpoledne přípravou zázemí pro soutěžící. Po krátké vydatné průtrži bylo potřeba nachystat všechny důležité věci jako stan, gril, pivo, WC budku, vodu a v neposlední řadě taky letiště. Pak už jsme jen čekali na avizovaný příjezd kolegů modelářů z okolí. Ti kteří nepřijeli, neviděli přílet ptáka rogala a neochutnali skvělou kýtu. Ti kteří přijeli, byli doufáme spokojeni a přijedou příště znovu.

Příprava zázemí

Příprava zázemí

Večerní posezení

Večerní posezení

Pozdní večer

Pozdní večer

 

 

 

 

 

V sobotu ráno nás probudilo sluníčko a bylo jasné že budeme přes den hledat stín. Přijeli zbývající soutěžící, náčelník všechny přivítal a soutěž odstartoval hromadný start kategorie E30″. Všechny soutěžní lety se stihly odlétat do oběda, na závěr pak opět hromadně odstartovaly 30-tinky. To už ale byl nachystaný guláš a všichni s radostí vyměnili kniply za příbor.

Sobotní ráno

Sobotní ráno

Hromadný start kat. E30"

Hromadný start kat. E30″

Ukončení soutěže

Ukončení soutěže

 

 

 

 

 

 

Po obědě a několika rozletech došlo na vyhlášení výsledků. Nejlepší borci byli obdarováni věcnými cenami a krásným diplomem, který speciálně pro Opavského Kmeta vytvořil Jarda Pavlíček.

Poděkování patří všem sponzorům za věcné ceny a občerstvení, časoměřičům a ostatním pořadatelům a v neposlední řadě i všem modelářům kteří k nám přijeli. Doufáme, že příští ročník Opavského Kmeta bude alespoň stejně úspěšný jako ten letošní.

Výsledkové listiny je zde: Výsledky, fotky z akce jsou ke zhlédnutí zde: Opavský kmet

POZVÁNKA

KluP.

Akce klubuPermalink

Comments are closed.